استند نمایش محصولات یعنی فروش بیشتر

استند نمایش محصول

تبلیغات خلاق

استند نمایش محصول چه کمکی به فروش ما می کند؟

نمایش محصول در هر فروشگاهی بسیار حائز اهمیت است چرا که نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان دارد. استفاده از انواع استند چوبی، استند فلزی، استند اکریلیک یکی از این راه های نمایش محصول است.

ماهیت این استندها در صنایع مختلف، متفاوت می باشد. اما تمام  استندهای نمایش محصول بر اساس اصول اساسی مختلفی برای کمک به افرایش خریدها طراحی  شده اند.

استندهای نمایش محصول بخش بزرگی از مفهوم کالا هستند که با هماهنگی بازار، استراتژی های فروش و تبلیغات به ارتقاء فروش کمک می کنند. مشاوران کسب و کار اعتقاد دارند که صاحبان کسب و کارهای کوچک بهترین نوآوری ها در استراتژی نمایش محصول دارند.

در خرده فروشی ها استفاده از این استندها برای ایجاد یک نظم عمومی و افزایش فروش نیاز است.

خرده فروشی های موفق با استفاده از انواع استند چوبی، استند فلزی، استند آکریلیک اثربخشی و یک ارتباط خوبی در محیط خود به وجود می آورند.

استندهای نمایش محصول معمولاً در یکی از طرح های زیر هستند:

 • استندهای ویترین داخل فروشگاه : این استندها معمولاً مواردی هستند که برای نمایش در یک نمایشگاه بسیار ارزشمند هستند، چراکه برای محصولات ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً در مناطق پر ترافیک و رفت و آمد هستند و دارای ردیف های مختلفی برای محصولات می باشند و دارای یک درب کشویی برای  دسترسی توسط افراد می باشد.
 • استندهای پنجره فروشگاه : این استندها معمولاً رو به خیابان یا پیاده روی یک مرکز خرید باز می شوند و برای جذب افراد رهگذری است که ممکن است از جلو فروشگاه عبور کنند، به کار می رود.
 • استندهای فضای داخلی فروشگاه : استندهایی که کوچکتر هستند و در فضای داخلی فروشگاه در انواع استند رومیزی و استند ایستاده می باشند.

عوامل کلیدی در چیدمان استندها :

با توجه به ماهیت استند، در چیدمان آن ها باید موارد زیادی را در نظر داشت. در ابتدا استندها باید اقتصادی باشند و از فضا و محصولات و مواد اولیه ای که در دسترس هستند استفاده کرد که در دسترس باشند. همچنین استندها متنوع باشند و در هر جایی قابلیت استفاده داشته باشند و کالاها را به خوبی نشان دهد و پیام آن محصول را به خوبی برساند و اثربخشی خوبی داشته باشد و در نهایت اینکه به راحتی برای هر رهگذری قابل مشاهده باشد. هم استند به راحتی قابل دسترسی باشد و هم محصولات داخل آن به راحتی در دسترس باشد.

یک استند خوب یک تصویر واقعی از آنچه که محصول است و کاربرد آن را نشان می دهد و فقط به یک تصویر از محصول اکتفا نمی کند. توجه به موارد ساده ی زیر برای افزایش اثربخشی قفسه و استند محصول ضروری است :

 • مطمئن باشید که استندها همواره تمیز و پاک و مرتب هستند.
 • استند ها را با توجه به نیاز مشتری چیدمان کنید. به عنوان مثال اگر محصولات برای گروه سنی ۱۸ تا ۳۰ سال است، سعی کنید از رنگ ها و اشکال خاص در استندهای جذاب استفاده کنید.
 • محصولاتی که با یکدیگر استفاده می شوند و یا خانواده محصول هستند را در یک استند به خوبی چیدمان کنید، به عنوان مثال در یک استند که لباس شنا وجود دارد، می توان سایر ملزومات شنا همچون عینک شنا را نیز قرار داد.
 • طراحی استند به گونه ای کاملاً اثربخش باشد.
 • به این موضوع نیز توجه کنید که محصولات کوچک نیز به استند نیاز دارند تا مشتریان بتوانند بدون نیاز به کارمندان آن ها را به خوبی دیده و لمس کنند.
 • استندها نباید بیش از حد شلوغ و نامرتب باشد. مشتریان از استندهای شلوغ و نامرتب به سرعت عبور می کنند. استند های شلوغ نقش خود را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی ایفا نمی کنند بلکه فقط مکانی هستند برای قرار گرفتن محصولات.
 • استندها می توانند به گونه ای باشند که به مشتریان آموزش دهند. یک استند می توانند محصول را بفروشد یا یک ایده و یا یک نگاه جدید را بفروشد.
 • در طراحی استند به بیشتر موارد مانند رنگ، جنس و آیینه و نورپردازی برای جذابیت بیشتر توجه کنید.
 • به توانایی استند در فروش توجه کنید و قبل از شروع آن را بسنجید.